mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۱۷ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۵۵۳
تعداد بازدید: ۲۰۱۳
حجت السلام محمد صادق امینی امام جمعه مسجد سلیمان :
کار و تلاش در مجموعه آلومینیوم مسجد سلیمان با جدیت و بدون وقفه و با روحیه جهادی و انقلابی در حال انجام است

 حجت الاسلام محمدصادق امینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مسجدسلیمان در مراسم نماز جمعه مسجدسلیمان گفت: همان گونه که به دفعات در خطبه های نماز جمعه و شورای اداری اعلام کرده ام، از آنجا که آلومینیوم سازی متعلق به بنیاد مستضعفان و با واسطه زیر نظر مقام معظم رهبری است، آسوده خاطریم .

وی ادامه داد: اساس احداث این پروژه در شهرستان مسجدسلیمان بر مبنای رفع محرومیت از چهره ی این دیار و کاهش نرخ بیکاری بوده است، چندین بار به واسطه دغدغه هایی که داشتم در محل احداث این کارخانه حضور پیدا کرده و از نزدیک با مسئولین و پرسنل این پروژه دیدار داشتم.

  امینی گفت : زمانی که ریاست بنیاد مستضعفان مهندس سعیدی کیا برای بازدید از مراحل احداث کارخانه آمده بودند علیرغم این که مشکلات زیادی در حوزه فرهنگ بوده اما به دفاع از جوانان بیکار تنها از ایشان تشکر کرده و درخواست سرعت بخشیدن به روند احداث این کارخانه را داشتم. امام جمعه مسجدسلیمان ادامه داد: از روندکار و فعالیت آنان با اطلاع هستم، از اسفند ۹۳ این پروژه آغاز شده است و مجموعه حال حاضر از افراد دلسوز به نظام و انقلاب هستند، کار و تلاش در این مجموعه با جدیت و بدون وقفه و با روحیه جهادی و انقلابی در حال انجام است.

 

گره گشایی معضل اشتغال در مسجد سلیمان

امام جمعه مسجدسلیمان تشریح کرد : مطلع هستم گاهی تا پاسی از شب مهندسین و مجموعه کارگری آنان دست از کار نمی کشند، در مناقصه ها از پیمانکاران بومی دعوت به کار کرده اند، بدون تردید آلومینیوم سازی یکی از کارخانه هایی است که با توجه به صنایع پایین دستی آن به گره گشایی از معضل بیکاری این دیار به آن دل بسته ایم و امیدواریم در آینده ای نزدیک در فاز اول خود جمعی از جوانان عزیز تحصیل کرده و جویای کار را به صورت مستقیم مشغول به کارکند.

 حجت السلام امینی با اشاره به توان اشتغال زایی  صنعت آلومینیوم گفت : چندین هزار فرصت شغلی از طریق صنایع پایین دستی برای جوانان فراهم می گردد به آن امید فراوان داریم که به واسطه ی این کارخانه چرخه اقتصادی در شهرستان سرعت خواهد گرفت.

 

توجه بیشتر به صنایع پایین دستی تولید آلومینیوم

وی در بخشی دیگر  از سخنان  خود در مصلی  مسجدسلیمان اظهار داشت: از مسئولین ارشد استان انتظار داریم از همین الان به زیرساخت های صنایع پایین دستی این کارخانه توجه داشته باشند، از استاندار محترم که با اختصاص دادن اولین سفر خود به مسجدسلیمان و دشت زیلایی نشان داد نسبت به رفع مشکل بیکاری این شهرستان نگرانی و دغدغه دارند، نماینده محترم و اخلاق مدار شهرستان که حقیقتاً در این مدت کوتاه نشان داد برای خدمت به این مردم انگیزه ی بالایی دارند و همچنین فرماندار دلسوزمان که طی این سه سال از هیچ تلاشی برای به بار نشستن این پروژه کوتاهی نکرده اند انتظار است تدبیر کنند و برای راه اندازی صنایع پایین دستی، جذب سرمایه گذاری کنند و اگر جایی گره ای و موانعی در مسیر این دست پروژه ها وجود دارد خودشان قدم اولی را بردارند، پیش قدم شوند و همت کنند و نگذارند کار روی زمین بماند، مسئولین این کارخانه نباید در خصوص تامین آب و برق و … مشکلی داشته باشند.

 

مسوولان  برای تامین زیر ساخت های آلومینیوم کاوه کوتاهی نکنند

وی تاکید کرد : بعضاً با اطلاع می شوم که برای برخی زیر ساخت ها مسوولین این کارخانه باید به برخی مسئولین التماس کنند. برای راه اندازی فاز اول کارخانه نیاز به 4 مگاوات برق است، مسئولین کوتاهی نکنند اگر مسئولی کوتاهی کند کم فروشی کند به نظام خیانت کرده است، به جوانان بیکار خیانت کرده است، انتظار است هر کاری از دست مسئولی بر می آید دریغ نکند هر قدمی برداشته شود در جهت اشتغال آن جوان بیکاری است که زانوی غم در بغل گرفته و دائماً باخود

نجوا می کند و واژه چه کنم و کجا بروم بر زبان دارد، اگر اشتغال او را فراهم نکنیم نمی تواند ازدواج کند، افسرده می شود، ممکن است منزوی شود و در نهایت معتاد شود و شاید تن به خودکشی هم بدهد. پس بهره برداری از این کارخانه یعنی نجات جوانان، چرا که اگر فرصت اشتغال برای جوانان فراهم شود امید به زندگی پیدا می کند و برای آینده خود برنامه ریزی خواهد کرد البته کارهای بزرگ همت های بزرگ می خواهد، همه باید پای کار بیایند تا این پروژه زودتر به ثمر برسد تا کام مردم شیرین شود تا بیشتر از این شرمنده مردم در خصوص بیکاری جوانان نباشیم.

 

استخدام سفارشی و غیر بومی ممنوع

 نماینده ولی فقیه خاطر نشان کرد : با اطلاع هستم تا چندی دیگر آزمون استخدامی این کارخانه از طریق سازمان سنجش برگزار می گردد و مسئولین این کارخانه تمام سعی خود را کرده اند و به گونه ای برنامه ریزی شده که حق کسی ضایع نشود و استخدامی ها ۱۰۰ درصد بومی باشد ،بیکاری در شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل بیداد می کند و حقیقتاً خانواده ها از بیکاری جوانان خود به ستوه در آمده اند. شرایط استخدامی باید کاملاً شفاف و روشن باشد نکند مسئولین این کارخانه زیر بار استخدام های سفارشی، توصیه ای، لیست این مسئول و آن مسئول بروند. من امام جمعه لیستی ندارم، لیست من تمام جوانان بیکار این دیار است و هیچ کدام با هم فرقی ندارند.

 

 همه افراد جویای کار مستحق استخدام هستند، و از طرف فرماندار دلسوزمان و نماینده تلاش گرمان هم می گویم با توجه به شناختی که از این دو بزرگوار دارم آنان هم لیستی ندارند، احدی حق ندارد مسئولین این کارخانه را تحت فشار استخدام های غیر بومی و یا سفارشی قرار دهد، حقیقتاً جا دارد از مقاومت مسئولین این کارخانه تشکر کنم که با تمام وجود سعی دارند پروژه را سریع تر به بهره برداری برسانند و عدالت را در استخدام ها رعایت کنند.

 

برای راه اندازی فاز دوم این کارخانه نیاز است ۳۰-۴۰ هکتار زمین در اختیار این کارخانه گذاشته شود مسئولین شهرک های صنعتی استان قانوناً و شرعاً موظف به تأمین اراضی مورد نیاز جهت توسعه این کارخانه هستند، انتظار داریم استاندار پرتلاش مان شخصاً پیگیر رفع موانع این کارخانه باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: