mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۰۳ - ۰۳ مهر ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۵۶۲
تعداد بازدید: ۲۰۱۲
دکترحشمت قنبری همدانی معاون فرهنگی بنیاد :
پژوهشگر تاریخ اسلام گفت:امیدواریم روزی اربعین امتدادش از حرم رضوی تا حرم سیدالشهدا برسد.

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از تسنیم ، حشمت‌الله قنبری  در همایش ملی "از غدیر تا اربعین" اظهار داشت: غدیر و اربعین و داستان شگفت انگیز سیدالشهدا سّر نورانی خلقت است، در غدیر امر امامت احیاء شد و رخدادهای مهمی نیز به وقوع پیوست.

 

معاون فرهنگی بنیاد مستضعفان با بیان اینکه دشمنان امام حسین(ع) در کربلا مست جاهلیت بودند، افزود: کسانی که در کربلا بودند مست شراب نبودند بلکه مست جاهلیتی بودند که در لباس دین پنهان کرده بودند، همانطور که در صدر اسلام برخی اسلام آوردنشان مایه مباهات دین اسلام می‌دانستند و بر پیامبر منت می‌گذاشتند و امیدواریم روزی اربعین امتدادش از حرم رضوی تا حرم سیدالشهدا برسد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: در پیاده روی اربعین رعب الهی مشخص است به گونه‌ای که استکبار، جرات حتی شلیک یک گلوله به زائران را ندارد، اربعین علامت شیعه است این را درباره عاشورا و عرفه نگفته‌اند چون کسی در این خیمه وارد می‌شود که در زمره متقین است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدرضا محدث معاون موسسه مطالعات اسلامی نیز در ادامه با اشاره به اینکه دنیا محل رقابت مذاهب و ادیان است، عنوان کرد: هر مذهبی موضوعات باکیفیت‌تر عرضه کند جلوتر است، از جمله ویژگی‌های تشیع که باعث برتری آن می‌شود عقلانیت، عدالت و عرفان شیعه است که اوج آن در ماجرای امام حسین (ع) دیده می‌شود.

 

معاون پژوهشی موسسه بین‌المللی مطالعات اسلامی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) مظهر حق است، گفت: وقتی مبانی عرفانی تشیع و ائمه حتی برای غیرشیعیان و غیرمسلمانان گفته می شود مجذوب می‌شوند، همچنین لازم است مردم بدانند در اربعین چه اتفاقی می افتد که جمعیت عظیمی را به حرکت وا می‌دارد.

 

وی ادامه داد: باید از ایران شروع کنیم و معرفت افراد زائر را بالا ببریم تا در دیگر زائران اثر بگذارند، هم چنین باید از هر ابزار رسانه ای که امکان دارد برای معرفی ظرفیت اربعین استفاده شود اگر این اتفاق افتاد، دیگر دغدغه تمدن سازی نداریم زیرا مردم خود ادامه دهنده این راه هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها