mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۵۲ - ۱۰ مهر ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۵۸۷
تعداد بازدید: ۲۵۶۶
با اهدای 13200فقره سند به محرومان و واجدان شرایط طی شش مرحله ، استان گلستان تا کنون رکورددار اجرای طرح محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان در رابطه با اهدای اسناد در کشور معرفی شد

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان درمراسم واگذاری اسناد مالکیت که در مسجد جامع شهر دلند از توابع شهرستان رامیان برگزار شد، مدیرعامل سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان درسخنانی گفت: مساحت اراضی املاک علوی که اسناد آن امروز به صورت رایگان به روستاییان رامیان واگذار شد 750 هزار متر مربع و ارزش ریالی آن بالغ بر 140 میلیارد ریال است.

 

حسن کاری افزود: تاکنون در شش مرحله اسناد مالکیت در استان گلستان بامجموع 13 هزارو 200 سند به مردم مناطق روستایی این استان واگذار شده است.

 

وی گفت: پیش بینی می شود هنوز حدود 30 هزار سند دیگر نیز در این استان باقی مانده باشد که بایستی مردم با مراجعه به ادارات بنیاد مستضعفان نسبت به تشکیل پرونده و دریافت سند مالکیت رایگان اقدام نمایند.

 

قدردانی از بنیاد مستضعفان

بنابر این گزارش  فرماندار رامیان نیز در این مراسم با قدردانی از تلاش های بنیاد مستضعفان برای واگذاری اسناد مالکیت به مردم مناطق روستایی این شهرستان، گفت: خدمت رسانی به مردم در آموزه های دینی مورد تاکید است و درنظام جمهوری اسلامی نیز خدمت به مردم یک افتخار محسوب می شود. جواد صادقلو افزود: امروز علاوه بر اهدای 2200 سند مالکیت به مردم، عملیات نقشه کشی واگذاری اسناد در شهر دلند و روستای گلند نیز آغاز می شود.

 

تمدید مهلت اجرای طرح حمایتی  بنیاد مستضعفان

 در ادامه مراسم محمد سعیدی کیا ریاست بنیاد مستضعفان گفت : تا به امروز در کل کشور ۲۷ هزار سند صادر کرده‌ایم که ۱۳ هزار و ۲۰۰ فقره آن مربوط به استان گلستان بوده است.

وی افزود: اسناد بنیاد علوی در گلستان در ۶ مرحله واگذار شده و بیش از ۳۰ هزار مورد واگذاری سند هنوز مانده است که با توجه به تمدید زمان واگذاری و تصویب مصوبه جدید توسط هیئت امنای بنیاد، امیدواریم اقدامات لازم هر چه سریع‌تر توسط مردم انجام شود.

سعیدی کیا خاطرنشان کرد: برای واگذاری سند به زمین‌های کشاورزی نیز اقدامات لازم آغاز شده و شرایط واگذاری را تسهیل کرده‌ایم.

وی در خصوص واگذاری دوهزار و ۲۰۰ فقره اسناد املاک علوی به محرومین شهرستان رامیان گفت: ارزش این واگذاری ۱۴۰ میلیارد ریال بوده و شامل ۷۵۰ هزار متر مربع می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با اشاره به آغاز خدمت به مناطق محروم و افراد واجد الشرایط، افزود: در ۱۴ استان کشور در بخش‌هایی همچون گردشگری، صنعتی و ... آماده واگذاری تسهیلات در قالب طرح از طرف مردم به استانداری و تاییدیه آن توسط آنها به بانک سینا برای دریافت تسهیلات هستیم.

 حمایت بنیاد مستضعفان ازپرورش ماهیان خاویاری 

سعیدی کیا تصریح کرد: بزای هر طرح توجیهی کار آفرینی مناطق محروم تا سقف دو میلیارد تومان تسهیلات تعلق می‌گیرد و هر استانی می‌تواند در طول سال تا ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات کار آفرینی جذب کند که  قابلیت دو برابر شدن را هم دارد.

وی بیان کرد: برای گلستان در مورد پرورش ماهیان خاویاری هیچ سقفی تعیین نکرده و محدودیتی نداریم، ضمن آنکه سقف آورده را کاهش داده‌ و تسهیلات هشت درصدی به مردم بابت این طرح تعلق می‌گیرد.

 سعیدی کیا ادامه داد: در حال حاضر سود تسهیلات بانکی ۱۸ درصد است که پنج درصد توسط استانداری، پنج درصد توسط بنیاد علوی و هشت درصد توسط شخص مورد نظر پرداخت خواهد شد و همه نوع حمایتی را در راستای توسعه اقتصادی انجام می‌دهیم.

 وی در پایان خواستار بهره مندی مردم از مهلت تمدید شده برای دریافت سند از بنیاد شد و گفت: تا پایان امسال حدود ۱۲ هزار سند مالکیت دیگر برای مردم عزیز و محروم مناطق کشور صادر خواهیم کرد.

 گفتنی است شهرستان رامیان بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 90 با حدود 86 هزار نفر جمعیت درقسمت جنوبی استان گلستان واقع است که از شمال به شهرستان گنبدکاووس، از جنوب به استان سمنان، از شرق به شهرستان آزادشهر و از غرب به شهرستان علی آباد کتول محدود می شود.

بر اساس تقسیمات کشوری، رامیان از دو بخش مرکزی و فندرسک و چهار شهر رامیان، دلند، خان ببین و تاتار علیا، چهار دهستان و 61 آبادی مسکونی تشکیل شده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها