mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۱۶ - ۱۲ مهر ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۶۰۴
تعداد بازدید: ۲۸۲۴
برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با حضور شهروندان مسجدسلیمان
با اجرای یک طرح ابتکاری جلسه پرسش و پاسخ مردم با مهندس سید عباس حسینی مدیرعامل شرکت آلومینیوم مسجدسلیمان در فرهنگسرای جوان مسجدسلیمان برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان ،  در ابتدای این مراسم که با استقبال پرشور جوانان شهرستان برگزار  شد سید عباس حسینی مدیرعامل شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان در سخنانی اظهار داشت: صنعت آلومینیوم جزء صنایع استراتژیکی ست که دنیا دارد به سمت استفاده از این محصول  قدم بر می دارد..

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در سال ۸۶ که قرار شد برای حل مشکلات اجتماعی شهرستان مثل مشکل بیکاری بنیاد مستضعفان قدمی بردارد تصمیم بر آن شد با اجرای یک صنعت مادر در شهرستان گام اساسی در این راه برداشته شود که در همان سال تصمیم گرفته شد کارخانه آلومینیوم در مسجدسلیمان احداث شود که به دلایل مختلف اجرای آن تا اواخر سال ۹۳ به تأخیر افتاد که خوشبختانه با تلاش مسئولین بنیاد مستضعفان، استاندار سابق جناب دکتر مقتدایی و استاندار جدید، نمایندگان سابق و جدید مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی آقایان جلیلی و ظاهری، حجت الاسلام امینی امام جمعه محترم و مهندس گوروئی فرماندار محترم شهرستان بزودی شاهد افتتاح فاز اول کارخانه خواهیم بود…

 

 

مدیرعامل شرکت آلومینیوم کاوه در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: واقعیت این است آلومینیوم به تنهایی نمی تواند مشکل بیکاری شهرستان را حل کند مگر با توجه به صنایع پایین دستی. وی ادامه داد: ۷۰ صنعت پایین دستی قابل اجرا در شهرستان وجود دارد که اگر راه اندازی شود می تواند حدود ۴ الی ۵ هزار نفر اشتغالزایی به صورت مستقیم داشته باشند  که این باعث تحول در شهرستان خواهد شد… وی گفت: در فاز اول ۱۰۰ درصد نیروهایی که جذب خواهند شد از نیروهای بومی ۴ شهرستان خواهند بود که امیدواریم با اجرای فاز دوم بتوانیم افراد بیشتری را مشغول به کار نماییم.

 پس از صحبت های مهندس حسینی حاضرین به طرح سوالات خود پرداختند وبیشتر سوالات و درخواست حاضرین از مدیرعامل شرکت آلومینیوم در ارتباط با افزایش سن اشتغال با توجه به نرخ بیکاری در شهرستان، تخصیص سهمی برای اشتغال بانوان و اشتغال افراد با مدرک دیپلم و زیر دیپلم بود که از سوی مهندس حسینی پاسخ  لازم به حاضران داده شد.

 دلنوشته یک شهروند مسجد سلیمانی از مراسم

 

بااینکه وقت جلسه ساعت خوبی نبود ،اما گروه گروه ازمردم می آمدند تا جایی که درکمتر از یک ربع ظرفیت سالن پایین تکمیل شد، طبقه بالا هم چیزی طول نکشید که مملو ازجمعیت شد. تعدادی ازشهروندان هم بناچار دربین راهرو وکنار دیوار ایستادند وخیلی ها هم امدند اما جابرای ورود انان نبود.

باتدبیرروابط عمومی کارخانه آلومینیوم سازی مسجدسلیمان اتفاق مبارک وتازه ای صورت گرفت.

امروزدرحوزه فرهنگ عمومی، درشعاع حقوق شهروندی ودموکراسی گام بزرگ وقابل توجه ای در شهرمن مسجدسلیمان برداشته شد،امروز اولین مرتبه ای بود که سازمان،اداره ای،کارخانه ای بااین شعار *ماخودراپاسخگوشمامیدانیم*خودراملزم دانست چندین ساعت شنونده دردها،گلایه ها،انتقادات وقبول راهکارهای شهروندان باشد.

امروز مدیرعامل کارخانه آلومینیوم سازی کاوه خوزستان(مسجدسلیمان)مهندس سید عباس حسینی درپشت میز پاسخگویی نشست وخود راموظف به پاسخگویی دانست

امروزتکریم ارباب رجوع جان تازه ای گرفت،امروز حقوق شهروندی به اهتزاز درآمد

امروزهرکسی سوالی داشت بدون هیچ نگرانی از تعقیب قانونی آن را مطرح کرد.

امروزحتی یکی دونفری هم که شایددل پرخونی از جای دیگری وشاید از روزگار داشتندوسالهابودکه بغضی درگلوداشتند امدند و از آخر سالن فریاد زدندواز درد خود گفتند،اگرچه بهتر وشایسته است به این نوع رفتارهاپایان داده شود.

درهرصورت امروز افتخاری دیگر بنام کارخانه آلومینیوم سازی مسجدسلیمان رقم خورد.

امروزجلسه پرسش وپاسخ مدیرعامل کارخانه آلومینیوم سازی کاوه خوزستان نمره بیست گرفت.

روابط عمومی آلومینیوم سازی هدف از برگزاری جلسه پرسش وپاسخ رااینچنین مطرح نمود: از انجا که این کارخانه جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز فاز اول خوددرنظر دارداز طریق برگزاری آزمون وانجام مصاحبه ازبین افراد جویای کاربومی جذب نیرو نماید، به منظور شفاف سازی روند استخدام واطلاع رسانی به شهروندان از مراحل انجام فعالیت های انجام شده توسط خادمین خود در عرصه این صنعت ورفع هرگونه ابهامی تصمیم براین شدکه جلسه ای تحت عنوان پرسش وپاسخ باشهروندان برگزار شود.

ارائه گزارش کاربسیارمختصری که ازسوی مدیرعامل این کارخانه صورت گرفت شهروندان نقطه نظرات خود رامطرح نمودند.

امروزشهروندان ازنرخ بالای بیکاری،از افزایش خودکشی ها،ازگرایش جوان به اعتیاد گفتند/ازبالابدون سن افراد بیکار گفتند/امروز جوانان بیکار بالای ۳۵سال ازاینکه درهیچ آزمون استخدامی نمی توانند شرکت کنند گفتند/ امروز خانم ها ازاینکه چرا سهمیه استخدام برای آنان

لحاظ نشده است گلایه داشتند/امروز حتی پدران ومادران قامت خمیده ومحاسن سفیده کرده آمده بودندوازدردبیکاری جوانان خود می گفتند/امروز یکی ازیک طرف سالن از فرزندان طلاق حاصل ازبیکاری ،ازاعتیادوخودکشی حاصل بیکاری جوانان میگفت/امروزدیگری ازطبقه بالا

میگفت دیپلم ها وزیر دیپلم های بیکاربایدچکارکنند/دیگری سوال میکردافرادباسابقه وکاربلد کم سواد باید به کجاپناه بیاورند.

امروزخیلی ازحرفهایی که زده شدشایدگره گشایی ازآنان خیلی بزرگتر ازتوان مدیرعامل کارخانه آلومینیوم بود.

آری امروز آرزو می کردم علاوه برمسئولین شهری واستانی ای کاش رئیس جمهور ویا…در این سالن حضور می داشتن تاشاید چاره ای می اندیشیدن.

اگرچه نظر وخواسته ی من دراین جلسه تامین نشد اما خوشحالم که یک گام بزرگ درجهت حقوق شهروندی برداشته شدوبالاخره مدیری آمد ودرکمال آرامش وصداقت هم گفت وهم خوب شنید.

به امید اینکه روزهای دیگری مدیران ومسئولان دیگری شنونده این دست از گلایه ها باشند ودرجهت گره گشایی از مشکلات جوانان جویای کاراقدام جدی وعملی نمایند.

گزارش یک شهروند

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
هدایت غلامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
0
0
جناب آقای مهندس حسینی
مدیر عامل محترم شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان
با سلام
احتراماً از زحمات و حسن نیت و تلاش های بی دریغ جنابعالی و همکاران محترمتان در این عرصه کمال تشکر و سپاس را دارم و همواره آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برایتان از ایزد منان خواستارم

با تشکر

هدایت غلامی از شرکت فولاد کاوه جنوب کیش
هدایت غلامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
1
0
جناب آقای مهندس حسینی
مدیر عامل محترم شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان
با سلام
احتراماً از زحمات و حسن نیت و تلاش های بی دریغ جنابعالی و همکاران محترمتان در این عرصه کمال تشکر و سپاس را دارم و همواره آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برایتان از ایزد منان خواستارم

با تشکر

هدایت غلامی از شرکت فولاد کاوه جنوب کیش