mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۳۶ - ۲۸ مهر ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۶۳۸
تعداد بازدید: ۲۹۸۱
توسط دکتر جهانگیری در مراسم افتتاحیه فاز اول فولاد کاوه کیش اعلام شد:
معاون اول رئیس جمهوری گفت: تشکر خودم ،هیات دولت و جناب آقای رییس جمهور از اجرای این طرح مهم و حیاتی در کشور را از مهندس سعیدی کیا ، مدیران بنیاد مستضعفان ، ،مشاوران و مجریان طرح فولاد کاوه جنوب کیش اعلام می کنم.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ،اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در مراسم افتتاح فاز اول   فولاد کاوه جنوب کیش از زیر مجموعه های هلدینگ سیمان و فولاد بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی  در بندرعباس  که با حضور مهندس سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان و جمعی از معاونان ، تنی چند از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ،  مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ، کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو  و جمعی دیگر از مسوولان  برگزار شده بود با اشاره به توانمندی بالای مدیران اقتصادی کشور و بخش خصوصی افزود: اگر بتوانیم بستری مناسب فراهم کنیم، بر چالش های اقتصادی غلبه خواهیم کرد و کشور وارد دوره پر رونق خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه رضایت مندی و رفاه مردم از اهمیت فراوانی برای دولت برخوردار است، گفت: لازم است برای شناسایی و اجرای طرح هایی نظیر فولاد کاوه جنوب و  بهبود فضای کسب و کار ، تمرکز ویژه معطوف شود تا شاهد رضایت مندی هرچه بیشتر مردم از نتایج طرح ها باشیم.

 معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه اقتصاد ایران مسیر توسعه را طی می کند، افزود: باتوجه به مجموعه ظرفیت هایی که در کشور وجود دارد می توان با اطمینان به مردم گفت که آینده اقتصاد کشور، بسیار روشن و امیدوارکننده است.

جهانگیری از مدیران زبده و با تجربه ای که هشت سال جنگ و دوران پس از آن را سپری کرده اند و همچنین نیروهای جوان تحصیلکرده به عنوان سرمایه های اصلی کشور نام برد که می توانند امور کشور را به پیش ببرند وتاکید کرد: با اتکای به این سرمایه می شود کارهای بزرگی انجام داد اما مهم تر از آن ایجاد شرایط لازم برای کار و فعالیت است.

جهانگیری در ادامه با اشاره به بهره برداری از مرحله نخست تولید شمش فولاد کاوه جنوب کیش خاطرنشان کرد: هرمزگان امروز به یکی از قطب های بزرگ فولاد کشور تبدیل شده، وی از وجود  پنج هزار و 800 کیلومتر ساحل به عنوان نعمتی بزرگ نام برد و افزود: کمتر از چهار تا پنج درصد سواحل ما در قالب بنادر فعالیت اقتصادی دارد ، در حالی که باید تلاش کرد به قطب توسعه تبدیل شود.

 

ضرورت حمایت دولت  برای تامین انرژی فاز دوم فولاد

مهندس سعیدی کیا نیز در این مراسم با اشاره به  هوشمندی مکان یابی  اجرای پروژه  و آغاز عملیات اجرایی آن در دوران تحریم ظالمانه و همچنین  اتمام و بهره برداری آزمایشی آن در دوران تحریم  از تعهد و توانایی کارشناسان ، طراح و مجری و مدیران مجتمع فولاد کاوه جنوب کیش تقدیر و تشکر وتاکید کرد برای به ثمر رسیدن "فازدوم  فولاد سازی شرکت فولاد کاوه جنوب " نیازمند تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز هستیم که یا باید دولت مسوولیت تامین انرژی فاز دوم پروژه  را متعهد شود یا اینکه برای احداث یک نیروگاه 500 مگاواتی که جزو طرح های  آینده نگر توسعه مجتمع فولاد کاوه جنوب کیش است  ازمجموعه  بنیاد مستضعفان حمایت کند.

رییس بنیاد مستضعفان در ادامه با اشاره به پروژه های عظیم  محرومیت زدایی و اشتغال زایی بنیاد مستضعفان در حوزه صنعت و معدن از جمله مجتمع آلومینیوم خوزستان در مسجد سلیمان  ، فولاد اروند در خرمشهر   و....   نوید آن را داد که با حمایت دولت  خبر های خوشی تا پایان سال از افتتاح و به کار گیری نیرو های بومی در پروژه های بزرگ استغال زایی بنیاد برای مردم خواهیم داشت .

 

 پنج هزار میلیارد ریال اعتبار بنیاد برای محرومیت زدایی
مهندس سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به برگزاری مجمع  عمومی سال 94 و انتشار گزارش حسابرسی تلفیقی 160 شرکت فعال بنیاد مستضعفان بدون بند حسابرسی  تاکید کرد : بنیاد مستضعفان تا پایان سال 93 همه مالیات قانونی خود را پرداخت کرده و با برگزاری مجمع تلفیقی سال 94 ؛  اقدامات قانونی  لازم برای پرداخت همه مالیات بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی  در سال مالی مذکور در جریان است .

وی درادامه با اشاره به تخصیص 30درصد از سود خالص بنیاد مستضعفان به اجرای طرح های محرومیت زدایی و حمایتی خاطر نشان کرد امسال 5000میلیارد ریال اعتبار برای فعالیت های محرومیت زدایی و حمایتی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اختصاص یافته است .

مهندس محمد سعیدی کیا در انتهای سخنان خود تاکید کرد بنیاد مستضعفان در حال حاضر در بخش اقتصاد با وزارتخانه های مختلف در بخش های نیروگاهی ، ساخت آزاد راه ، صنایع سنگین و .....  و در بخش اجتماعی و حماتی و محرومیت زدایی با سازمان بهزیستی ، کمیته امداد حضرت امام (ره) ، وزارت کشور ، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و .... همکاری صمیمانه ای دارد وی همچنین افزود : بنیاد مستضعفان آماده حضور در بخش های راهبردی  کشور که دولت قصد تصدی گری ندارد نیز می باشد تا انشا ا.. بتوانیم در کنار دولت محترم گام های موثری در جهت آبادانی و رفاه مردم و همچنین محرویت زدایی و اشتغال زایی برداریم .

 

مهمترین مزیت های مجتمع فولاد کاوه جنوب

شایان ذکر است در ابتدای این مراسم نیز سید محمد اتابک مدیر عامل هلدینگ کسترش صنایع معدنی پارس از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان ضمن ارایه  گزارشی از روند اجرای پروژه  مهمترین ویژگی های طرح مجتمع بزرگ فولاد کاوه جنوب کیش و فاز دوم فولاد سازی مجتمع را چنین برشمرد :

 

1-    آغازو اتمام  طرح در دوران ظالمانه تحریم ضمن انتقال تجربه و تکنولوژی  روز دنیا به کشور

 جانمایی هوشمندانه طرح و دسترسی به آبهای آزاد و خطوط ریلی برای تامین مواد اولیه

2-     عدم وابستگی و نیاز به استفاده از  آب شیرین  منطقه به عنوان یکی از منابع راهبردی داخل  کشور با احداث آب شرین کن به ظرفیت 15هزار متر مکعب که این ظرفیت در طرح توسعه تا حد قابل توجهی افزایش خواهد یافت

3-    پیش بینی واحد های بالا دستی در معادن سنگان خاف و پایین دستی در کارخانجات نورد به صورت فرآیند مستمر  "معدن تا نورد "با هدف ارزش افزوده و بهره وری  بیشتر

4-    ایجاد اشتغال پایدار برای 1200نفر به صورت مستقیم وتقریبا 72هزار نفر به صورت غیر مستقیم در منطقه جنوب کشور

5-    سرمایه گذاری بر روی منابع انسانی بومی با صرف هزینه آموزش  270میلیارد ریال از سوی بنیاد مستضعفان جهت توانمند سازی نیرو های بومی

6-    تولید محصولات با کیفیت آهن اسفنجی و شمش فولادی  با مزیت های رقابتی بین المللی که تا کنون  از 300هزار تن شمش فولادی تولید شده حدود 100هزار تن به خارج از کشور صادر شده است

7-    اجرای طرح های حفظ محیط زیست در مجتمع  از جمله به کار گیری سیستم جمع آوری غبار به ظرفیت 2.5متر مکعب در ساعت  دانلود فیلم کوتاه افتتاحیه فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها