mfnews.ir

انتشار: ۱۶:۵۹ - ۰۳ آبان ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۶۶۰
تعداد بازدید: ۲۲۷۳
رئیس بنیاد مستضعفان کشور از نمایشگاه دستاوردهای پروژه توان‌افزایی جوامع محلی در طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج، در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان بازدید کرد.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ، به نقل از مرکز اطلاع رسانی منابع طبیعی جنوب کرمان  رئیس بنیاد مستضعفان کشور از نمایشگاه دستاوردهای پروژه توان‌افزایی جوامع محلی در طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج، در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان بازدید کرد.

 

بنابراین گزارش  ، محمد سعیدی کیا ضمن بازدید از اقدامات بیابان‌زدایی و توسعه فضای سبز، از نزدیک در جریان اقدامات منابع‌طبیعی در راستای توانمندسازی جوامع محلی طی ۱۵ ماه اجرای این پروژه، قرار گرفت.

 

سعیدی‌کیا ضمن گفت‌وگو با تسهیلگران و صاحبان مشاغل ایجاد شده از میزان پس‌انداز هر شخص در صندوق‌های توسعه روستایی نسبت به میزان تسهیلات دریافتی آنها مطلع و با توجه استقبال مردم روستاهای هدف در ایجاد مشاغل پایدار، خواهان مشارکت مردم سایر روستاها در این طرح شد.

 

عباس کارگر مدیر کل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری نیز در حاشیه این نمایشگاه گفت: پروژه توان‌افزایی پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، توسط  همه سازمان  ها حمایت و  از تیرماه سال گذشته شروع به کار کرده‌است.

 

وی افزود: این پروژه در فاز اول در ۲۰ روستا و در فاز دوم در ۴۰ روستای دیگر اجرا شده‌است که طی آن ۶۴۶ گروه از مردم تحت عنوان گروه‌های توسعه روستا به تعداد هشت هزار و ۸۸۳ نفر عضو تشکیل شده‌است. با توجه به عزم مردم و اتحاد آنها تا پایان شهریور ماه امسال ٦٠صندوق توسعه روستايي راه‌اندازی شده‌است.

 

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها عنوان کرد: از آنجایی که این پروژه با مشارکت بنیاد مستضعفان کشور و بنیاد علوی در حال اجراست، به ازای آورده و پس‌انداز مردم نیز بنیاد مستضعفان به تغذیه صندوق‌ها کمک کرده و در نهایت از محل اعتبار این صندوق‌ها در جهت راه‌اندازی مشاغل خانگی به مردم این منطقه وام پرداخت شده‌است. در واقع پروزه توان افزایی روستاییان قلعه گنج مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است.

 

عباس کارگر افزود: طرح توان‌افزایی با حمایت بنیاد مستضعفان و نظارت سازمان جنگل‌ها و توسط دانشگاه تهران در حال اجراست که در فاز جدید علاوه بر ۶۰ روستا ۴۰ روستای دیگر هم به آن اضافه شده‌است. این طرح در مجموع ۱۰۰ روستا را در بر می‌گیرد.

 

وی پیش‌بینی کرد: در سال آینده تمامی ۱۵۰ روستای مدنظر به انضمام بخش مرکزی شهرستان قلعه گنج نحت پوشش طرح توان‌افزایی پیشرفت و آبادانی قلعه گنج قرار گرفته و مردم این منطقه از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

 

گفتنی است  محمدرضا فتوت معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمان، عباس کارگر مدیر کل اموربیابان و محمدحسن کردستانی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در این بازدید سعیدی کیا را همراهی می‌کردند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها