mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۲۷ - ۱۰ آبان ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۶۸۷
تعداد بازدید: ۱۹۷۳
نشست هماهنگی سازمان های ذیربط در خصوص پیشگیری از حوادث ناشی از گاز منوکسید کربن در سازمان آتش نشانی تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از  پایگاه خبری 125، در این جلسه که تعدادی از مدیران و کارشناسان سازمان های مرتبط از جمله وزارت خانه های بهداشت و بازرگانی، شرکت های ملی گاز و تولید کننده لوازم خانگی، انجمن های ملی جامعه ایمن و صنایع لوازم خانگی ایران، موسسه بین المللی سلامت و همچنین سازمان آتش نشانی تهران حضور داشتند، بر همکاری و اهتمام لازم برای اطلاع رسانی به شهروندان درخصوص چگونگی پیشگیری از حوادث گازگرفتگی به ویژه درفصل سرما تاکید شد.

 

پاسخگویی به سوالات مردم، چگونگی اجرای طرح بازدید رایگان ازدودکش ها و وسایل گاز سوز در منازل تهران از دیگر مسائلی بود که در این نشست به آن پرداخته شد.

 تلاش برای ایجاد مشارکت عمومی و پشتیبانی سازمان‌ها و شرکت‌های مرتبط برای بازدید رایگان از منازل مسکونی، آگاه سازی وارتقای فرهنگ ایمنی شهروندان به منظور کاهش مرگ و میر ناشی از حوادث ناشی از انتشار گاز منوکسید کربن از دیگر موضوعاتی بود كه در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

دکتر جواد نوفرستی رئیس کارگروه پیشگیری از مرگ های خاموش در انجمن ملی جامعه ایمن طی سخنانی در این نشست اظهار داشت: این انجمن در فاز نخست و در راستای برنامه‌های 14 گانه کمپین پیشگیری از مرگ های خاموش «طرح ملی بازدید رایگان وضعیت نصب وسایل گازسوز توسط سرویسکاران و تکنسین های مجاز» را از 8 الی 15 آبان ماه سال جاری در پایتخت برگزار می‌کند.

 وی اضافه کرد: در این مرحله 300 نفر از تکنسین‌ها و سرویسکاران مجاز داوطلب شرکت‌های مختلف عرضه کننده انواع محصولات گازسوز گرمایشی، در این طرح شرکت کرده و به طور رایگان و طبق چک لیست مربوطه از وضعیت ایمن دودکش ها و لوازم حرارتی خانگی شامل بخاری، آبگرمکن و پکیج بازدید به عمل می آورند.

 

نوفرستی علت انتخاب تهران به عنوان پایلوت این طرح، سهولت در دسترسی و هماهنگی با سازمان‌ها و شرکت‌های مرتبط و همچنین آمار بالای حوادث گاز در پایتخت اعلام کرد و اظهار امیدواری کرد که این طرح در سال آینده نیزبا همکاری سازمان های ذیربط و شرکت های تولید کننده لوازم خانگی در سطح کشور هم به اجرا درآید.

 مهندس محمود قدیری معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی تهران نیز طی سخنانی گفت: حوادث گاز گرفتگی همواره برای آتش نشانان از بدترین حادثه محسوب شده و وقتی خانواده ای دراین حادثه جان خود را از دست می دهند اثرات منفی آن هیچ وقت از یاد نخواهد رفت.

 وی ضمن اظهار قدردانی از زحمات متولیان اجرای این طرح، افزود: ما این کار را به فال نیک می گیریم و ان شاء اله مفید و اثربخش باشد.

 معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی تهران اظهار امیدواری كرد كه انجام این كار منجر به کاهش هر چه بیشتر این گونه حوادث و مرگ و میر ناشی از آن چه در سطح پایتخت و چه در کل کشور شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها