mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۱۱ - ۱۹ آبان ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۷۲۸
تعداد بازدید: ۲۱۵۶
رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مراغه خبر داد
یعقوب طالبی گفت: بازسازی مسجد تاریخی 500ساله سفید مراغه توسط شرکت "آتی ساز" از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اختصاص بودجه کافی در حال اجرا است.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  ، رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مراغه افزود: مرمت پرده‌های چوبی، بازسازی دیوارهای خارجی، سبک‌سازی و استحکام‌بخشی سقف در این مسجد انجام می‌شود.

 وی با بیان اینکه نمای مسجد سفید مراغه با آجر به سبک حصیری تزئین یافته، گفت: رنگ‌آمیزی سقف با رنگ‌های طبیعی و داشتن سه ستون چوبی مقرنس‌کاری شده از ویژگی‌های این مسجد تاریخی است.

 

طالبی در ادامه اضافه کرد: براساس کتیبه مرمری بالای درب ورودی، این مسجد در زمان حکومت شاه طهماسب در بازار مراغه احداث شده است.

 رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه افزود: مرمت این مسجد تاریخی با نظارت میراث فرهنگی و با اختصاص اعتبار از سوی شرکت آتی ساز از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان به عنوان  مجری طرح بازسازی باافت فرسوده خیابان جام جم مراغه  اجرا می‌شود.

 گفتنی است مسجد تاریخی سفید مراغه با شماره 9185 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده ‌است و شرکت اتی ساز به عنوان یک مسوولیت اجتماعی سازمانی  و صرفا جهت افزایش رضایتمندی مردم از اجرای بزرگترین پروزه نوسازی و بهسازی بافت فرسوده در غرب کشور پروژه بازسازی مسجد را در دستور کار خود قرار داده است 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها