mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۴۶ - ۲۳ آبان ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۷۳۵
تعداد بازدید: ۱۵۱۳
با همکاری نیاد مستضعفان صورت می پذیرد:
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت:تا پایان سال 96 تعداد11 هزار واحد مسکونی با همکاری بنیاد مستضعفان و حمایت سازمان بهزیستی برای خانواده معلولان ساخته می شود.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  انوشیروان محسنی بندپی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در دزفول رویکرد بهزیستی را گسترش خدمات در منزل و معاینه در منزل دانست و افزود:با حمایت بنیاد مستضعفان ساخت مسکن برای خانواده های 2 معلول به بالا آغاز شده که امیدواریم تا پایان سال 96 تعداد 11 هزار واحد مسکونی که مورد تعهد بهزیستی است تکمیل و تحویل خانواده معلولان شود.

 

وی افزود:این واحدهای مسکونی با کمک 150 میلیون ریالی بلاعوض بنیاد مستضعفان،100 میلیون ریالی بهزیستی و 50 میلیون ریالی خیرین ساخته می شوند .

 وی در پاسخ به سئوال خبرنگار در خصوص اشتغال 3 درصدی معلولان در دستگاه های اجرایی نیز گفت:در سال گذشته 45 هزار اشتغال برای افراد تحت پوشش بهزیستی در سراسر کشور ایجاد شد که 55 درصد این اشتغال ها برای افراد معلول بود .

 

محسنی بندپی افزود:برخوردار کردن اعتبارات اشتغالزایی 150 میلیون ریالی با بهره کم و پرداخت حق بیمه کارفرمایی از دیگر خدمات بهزیستی برای اشتغالزایی افراد تحت پوشش است و بنگاه های اقتصادی که زمینه اشتغال افراد معلول را فراهم می کنند حق بیمه آنها تا پنج سال توسط بهزیستی پرداخت می شود.

 

وی اظهار کرد:قانون در سال 83 الزام و تکلیفی برای اشتغال سه درصد افراد معلول در دستگاه های اجرایی نداشت ولی این امر در بازنگری لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مورد تایید قرار گرفت و دستگاههای اجرایی و سازمان های استخدامی جدید موظف به اجرای قانون سه درصد اشتغال افراد معلول هستند.

 محسنی بندپی گفت:این لایحه در مجلس دهم در کمیسیونی مشترک تصویب شده و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال 95 این قانون توسط دولت نیز تصویب و از سال 96 اجرایی شود.

 وی گفت:تعداد پنج میلیون و 300 هزار نفر از خدمات سازمان بهزیستی کشور بهره مند هستند که از این تعداد یک میلیون و 200 هزار نفر معلول می باشند ضمن اینکه تعداد زنان سرپرست خانوار در کشور که زیرنظر بهزیستی می باشند 500 هزار نفر می باشد.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها