mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۱۶ - ۲۴ آبان ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۷۴۹
تعداد بازدید: ۲۷۸۳
مهمترین هدف سفر امروز معاون اول رییس جمهور
استاندار کرمان در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: در سفر دو روزه معاون اول رئیس جمهوری و جمعی از وزرا پروژه های بزرگ اقتصادی و ورزشی کلنگ زنی شده یا به بهره‌برداری می‌رسد.

علیرضا رزم حسینی با اشاره به سفر دو روزه فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به کرمان افزود: وزرای کشاورزی، نیرو، ورزش و جوانان و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی و برخی معاونان وزرادر این سفر معاون اول رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

 

وی بیان کرد: این سفر از ظهر امروز از سیرجان آغاز شده و پس از سفر به شهرستان های جیرفت، قلعه گنج و کهنوج فردا به پایان می رسد.

وی اظهار کرد: در این سفر مجموعه ورزشی گل گهر که با صرف ۴۵۰ هزار میلیون ریال اعتبار در مساحتی به وسعت ۳۹ هزار مترمربع احداث شده است، به بهره برداری می رسد. او ادامه داد: پروژه ورزشی گل گهر در ۲۶ خردادماه امسال تحویل موقت شده و افتتاح رسمی با حضور معاون اول و وزیر ورزش و جوانان برگزار می شود. وی اضافه کرد: وجود پارکینگ برای ۱۶۵ خودرو، زمین چمن مصنوعی، جایگاه ۳۲۰۰ نفری، سالن ژیمناستیک، سالن کشتی، سالن چند منظوره، سالن وزنه برداری، سالن بدنسازی، اتاق کنفرانس و اتاق پزشکان از جمله بخش های این پروژه ورزشی در شهرستان سیرجان است.

 رزم حسینی یادآور شد: پروژه گندله سازی شماره ۲ گل گهر با ۱۰۰ هزار مترمربع زیربنا ساخته شده است که با ظرفیت تولید ۵ میلیون تن به بهره برداری می رسد. استاندار کرمان با بیان این که ظرفیت پروژه گندله سازی شماره ۲ گل گهر تا ۶ میلیون تن امکان ارتقاء دارد، افزود: برای ساخت این کارخانه ۴۴۰۰ میلیارد ریال به صورت ریالی و ۱۰۳ میلیون یورو سرمایه گذاری شده است. او گفت: با افتتاح پروژه گندله سازی گل گهر برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۰۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی انجام می گیرد. وی به برگزاری کمیته توسعه و برنامه ریزی شهرستان های جیرفت و عنبرآباد اشاره و بیان کرد: در این سفر اجرای ۲۰۰ هکتار طرح گلخانه ای در کشت و صنعت جیرفت با ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار آغاز می شود.

 رزم حسینی به آغاز پروژه گازرسانی به جیرفت و عنبرآباد در سفر معاون اول رئیس جمهوری اشاره کرد و ادامه داد: یکی از مهمترین اهداف این سفر، بازدید از شهر نمونه اقتصاد مقاومتی است که در این دولت با همت بنیاد مستضعفان آغاز شده و تاکنون کارهای بسیار خوبی انجام شده است. وی با تاکید بر اینکه اصل سفر در قلعه گنج است، اضافه کرد: در این سفر پروژه های آبرسانی به ۳۴ روستای این شهرستان به بهره برداری می رسد.

 

استاندار کرمان به پیشرفت صد درصدی کارخانه رب گوجه فرنگی و کارخانه آبمیوه در شهرستان قلعه گنج اشاره کرد و ادامه داد: مجتمع ۳۰۰۰ راسی بز شیری و گاوداری ۲۵۰ راسی نیز دراین شهرستان به بهره برداری رسیده است. وی اظهار کرد: در راستای صندوق های خرد روستایی نیز گام‌های خوبی برداشته شده است. او از پروژه تیتانیوم کهنوج به عنوان یکی از پروژه های عظیم ملی و استراتژیک یاد کرد و ادامه داد: محصول نهایی معدن کنسانتر، سرباره و پیکمنت است. وی ادامه داد: با راه اندازی پروژه تیتانیوم کهنوج برای ۸۸۲ نفر اشتغالزایی انجام می گیرد. اوبه ظرفیت تولید ۱۳۰ هزار تن محصول معدن تیتانیوم کهنوج اشاره کرد و ادامه داد: کارخانه کانه آرایی با ۱۴۳ میلیارد تومان و ۳۳ میلیون یورو سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای ۵۲۵ نفر در سفر اسحاق جهانگیری کلنگ زنی می شود.

 

استاندار کرمان گفت: برای راه اندازی کارخانه ذوب و سرباره سازی با ۷۰ هزار تن ظرفیت تولید در سال ۱۰۸ میلیارد تومان و ۱۷ میلیون یورو سرمایه گذاری شده است که برای۲۰۰ نفراشتغالزایی به دنبال خواهد داشت.

 وی افزود: افتتاح کارخانه پیکمنت با ۵۰ هزار تن ظرفیت تولید در سال با سرمایه گذاری ۱۳۰ میلیارد تومان و ۱۵۰ میلیون دلار نیز در این سفر انجام می شود. وی از افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی شوباد کهنوج با ظرفیت ۴۸۴ مگاوات نیز خبر داد و افزود: عملیات اجرایی این نیروگاه از سال ۹۲ آغاز شده است و با افتتاح این طرح برای ۷۰۰ نفر اشتغالزایی می شود.

 

وی ادامه داد: جلسه اقتصاد مقاومتی استان در جیرفت به مدت ۳ ساعت برگزار می شود تا آخرین اقدامات استان کرمان در اجرای این کار مهم به اطلاع فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور رسانده شود. او اضافه کرد: مدیران استانی نیز گزارش های عمل گرایانه خود در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی را به اطلاع مسئولان ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی می رسانند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها