mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۰۳ - ۲۴ آبان ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۷۵۲
تعداد بازدید: ۱۸۴۸
بررسی باستان شناسی منطقه قلعه گنج در حاشیه دریاچه خشکیده جازموریان و از توابع استان کرمان و به مدت ۴۵ روز توسط یگ گروه باستان شناس در حال اجراست.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به  نقل از جازموریان ، بررسی باستان شناسی قلعه گنج  در حال اجراست ،که نتایج این فعالیت ها در جهت پیشبرد سیاست ها توسعه پایدار  در این منطقه می تواند مفید واقع شود.

 

سلمان انجم روز  ، کارشناس ارشد تیم باستان شناسی منطقه قلعه گنج در این باره گفت :از جمله اهدف  انجام  فعالیت های باستان شناسی در این منطقه  روشن ساختن پیشینه استقرار جوامع انسانی در این ناحیه با هدف  تکمیل نقشه باستان شناسی کل کشور  می باشد.

 

وی در ادامه گفت :گونه شناسی و گاه نگاری محوطه  های باستان شناسی با در نظر گرفتن  ملاحظات زیست محیطی  به هدف تعیین الگوهای استقراری و نوسان های آن در طول دوران پیش از تاریخ و تاریخی نیز از اهداف این تیم می باشد.

 

انجم روز اظهار داشت : روشن نمودن موقعیت فرامنطقه ای این ناحیه  و ارتباط آن با دیگر مناطق جنوب شرق ایران در طی دوران پیش از تاریخ و تاریخ را می توان ازجمله اهداف تیم باستان شناسی منطقه قلعه گنج  نام برد.

 کارشناس ارشد تیم باستان شناسی منطقه قلعه گنج در پایان گفت:با توجه به برسی هایی و شناسائی های  که تاکنون صورت گرفته است مجموعه محوطه هایی منطقه به هزاره سوم و چهارم پیش از میلاد  ودروان تاریخی می باشد که تاکنون  مورد شناسائی  قرار گرفته اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: