mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۰۹ - ۲۴ آبان ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۷۵۴
تعداد بازدید: ۱۹۸۳
از سوی بنیاد مستضعفان صورت پذیرفت:
مدیرکل امور روستایی استانداری قزوین گفت: براساس تفاهم نامه میان معاونت توسعه روستایی معاون اول رئیس جمهوری با بنیاد مستضعفان ، 200 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت به طرح های روستایی استان قزوین اختصاص یافته است.

به گزارش پیگاه خبری بنیاد مستضعفان ، کریم حبیبی انبوهی یکشنبه شب در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین که با حضور استاندار برگزار شد، افزود: این تسهیلات فعلا با سود 8 درصد به طرح های اقتصادی روستاهای استان اختصاص می یابد.

 مدیرکل امور روستایی استانداری قزوین گفت: براساس توافق های انجام شده در صورت جذب این مقدار تسهیلات به طرح های اقتصادی روستاهای استان، به همین میزان نیز برای تخصیص دوباره وام های ارزان قیمت آمادگی وجود دارد.

حبیبی انبوهی در ادامه یادآور شد: در نیمه نخست سال جاری، 600 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی در روستاها توسط دهیاری های استان هزینه شده است.

این مقام مسئول همچنین گفت: از سال گذشته تا نیمه نخست امسال 13 هزار و 704 پروانه ساختمانی از سوی دهیاری ها صادر شده است.


وی اظهار کرد: این آمار نشان می دهد در طول مدت یاد شده هر دهیاری استان به طور متوسط اقدام به صدور 26 پروانه ساختمانی کرده است.مدیرکل امور روستایی استانداری قزوین در ادامه به فعالیت های انجام شده در حوزه اقتصاد مقاومتی در سطح روستاهای استان اشاره کرد و گفت: این فعالیت ها به سه بخش شامل آموزش، انعقاد تفاهم نامه ها و خدمات دهیاری های تقسیم شده است.

حبیبی انبوهی با بیان اینکه قزوین نخستین استانی بود که دوره آموزشی اقتصاد مقاومتی در آن برای دهیاران برگزار شد، افزود: آموزش های کارآفرینی از دیگر خدمات آموزشی ارائه شده به دهیاران استان بوده است.

وی، حمایت از طرح های دانش بنیان در روستاها را از جمله فعالیت ها در راستای پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی در این مناطق عنوان کرد و گفت: تاکنون چهار طرح مشارکتی و 600 طرح غیرمشارکتی اقتصادی در سطح روستاها را شناسایی کرده ایم تا در صورت نیاز از تسهیلات بانکی و سایر مزایای پیش بینی شده بهره مند شوند.

 گفتنی است استان قزوین دارای 530 دهیاری است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها