mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۰۷ - ۰۶ آذر ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۷۸۶
تعداد بازدید: ۲۰۳۸
پتروشیمی پردیس و نفت بهران با تاثیر مثبت بر شاخص کل مانع از افت بیشتر این متغیر در واپسین روز های هفته گذشته شدند.

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از شانا، بازار بورس ایران، چهارشنبه، سوم آذرماه میزبان دادوستد بیش از یک میلیارد و ٤٤١ میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی بود که ارزش این مبادلات بیش از دو هزار و ٣٢٨ میلیارد ریال بود و در ٥٢ هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

 شاخص کل بورس امروز هشت واحد افت کرد و به رقم ٧٩ هزار و ٣٨٥ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول در حالی ٦٤ واحد بالا رفت که شاخص بازار دوم ٤١٩ واحد افت را ثبت کرد.

 نمادهای سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، صنایع ملی مس ایران و فولاد خوزستان، امروز با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص سبب افت این متغیر شدند. این در حالی بود که نمادهای فولاد خراسان، پتروشیمی پردیس، نفت بهران و ارتباطات سیار با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر آن شدند.

 

گروه های خودرو، محصولات فلزی و شیمیایی ها در دادوستدهای روز چهارشنبه با بیشترین حجم و ارزش مبادلات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

 

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای لعابیران، درخشان تهران، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، لبنیات پاک، فولاد خراسان، پتروشیمی شیراز و بین المللی محصولات پارس بود.

 

نمادهای آبادگران تهران، پشم شیشه ایران، کاشی پارس، سرمایه گذاری آتیه دماوند، کشاورزی و دامپروری مگسال، سرامیک سینا و صنایع لاستیکی سهند با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

 سهامداران بورس تهران، امروز برای خرید واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، سهام سخت آژند، صکوک مرابحه سایپا، سهام گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، شیمی- داروئی داروپخش و داروسازی کوثر بیشترین تقاضای خرید و طولانی ترین صف ها را تشکیل دادند.

 این در حالی بود که در سوی دیگر بازار، گروهی از سرمایه گذاران با عرضه های سنگین در نمادهای گواهی سپرده رایان سایپا، مشارکت ملی نفت ایران، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک فولاد کاوه کیش، اوراق صکوک مرابحه سایپا و اوراق صکوک ساخت توسعه ملی برای خروج از این نمادها طولانی ترین صف های فروش را تشکیل دادند.

 شرکت نفت جی در پایان معاملات امروز در نماد معاملات بلوکی با دادوستد ٩٣٩ میلیون سهم به ارزش ٩٧٣ میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها