mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۰۳ - ۰۹ دی ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۹۱۵
تعداد بازدید: ۳۳۰۱
وزیر راه و شهرسازی : تجربه خوب بنیاد مستضعفان در بازآفرینی شهرستان قلعه گنج نشان داد بدون داشتن اعتباری کلان می شود کارهای خوبی انجام داد،

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که تجربه خوب بنیاد مستضعفان در بازآفرینی شهرستان قلعه گنج نشان داد بدون داشتن اعتباری کلان می شود کارهای خوبی انجام داد، گفت: متأسفانه تا کنون تمامی اقدامات انجام شده در حوزه بازآفرینی شهری پروژه محور بوده است.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از  تسنیم، عباس آخوندی  با بیان "بدون شک مردم مخاطبان اصلی ما در برنامه‌های بازآفرینی هستند و در رویکرد جدید کمتر به فکر مداخله مستقیم دولت در مناطق و برنامه‌ها بوده ایم"،  اظهار کرد: بازگشت به خود مردم در برنامه‌های بازآفرینی هدف اصلی امروز ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار است. این هدف در تمامی استان‌ها خصوصا در استان کرمان که خود یکی از مراکز تمدن ایران‌شهری کشور به شمار می‌رود بیشتر به چشم می‌خورد.

 

وی تصریح کرد: اقدامات انجام شده فعلی از سوی بنیاد مستضعفان در کرمان و پاسخ سریع و مناسب از سوی مردم این منطقه نشان می‌دهد که مردم کرمان از پیشینه فرهنگی بسیار خوبی برخوردار هستند.

 آخوندی  با بیان این که اگر همین اقدام و برنامه اجرایی شهرستان قلعه‌گنج در یکی از شهرهای آمریکای لاتین انجام می‌گرفت، می‌دیدید که به این سرعت جواب نمی‌گرفتید، افزود: متأسفانه تا کنون تمامی اقدامات انجام شده در حوزه بازآفرینی پروژه محور بوده است ولی امروز می‌بینید که در گزارش ارائه شده از سوی بنیاد مستضعفان هیچ یک از فعالیت‌های انجام شده از سوی این بخش در قلعه گنج پروژه‌ای نبود بلکه همواره گزارشی از نحوه توانمند و اجتماعی شدن شهر برای اعضا ارائه شد.

 

وی در ادامه گفت : فعالیت‌های موفق انجام شده در شهرستان قلعه‌گنج نشان می‌دهد که اینگونه اقدامات نیاز به هزینه‌های زیادی ندارد گفت: این اقدامات را با سایر فعالیت‌هایی که تا کنون در کشور با صرف هزینه‌های چندین هزار میلیاردی انجام شده است، مقایسه کنید. فعالیت‌هایی که در کشور انجام شده و یک صدم این اقدامات کم‌هزینه کارایی نداشته است.

 

وی یادآور شد: تجربه خوب بازآفرینی شهرستان قلعه‌گنج نشان داد تا با همکاری همه دستگاه‌ها بدون در اختیار داشتن اعتباری کلان می‌شود اقدامات خوبی انجام داد گفت:  در جهت رفع بعضی از مشکلات، برخی روستاهای واقع در حریم شهرها را جزو محدوده منفصل شهرها اعلام کردیم. بدان معنا که دیگر این روستا نبوده و بخشی از شهر مادر به شمار می‌روند و در مقابل شهرداری نیز موظف به ارئه تمامی خدمات شهری در این مناطق است.

 

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: وقتی به سوی پروژه محوری می‌رویم تنها می‌توانیم از فیزیک کارها گزارش دهیم ولی امروز در ستاد سعی بر معرفی نحوه اجرای اقدامات، توانمندسازی و خودکفایی مردم در محلات و همچنین معرفی چگونگی همکاری انسان‌ها جهت یافتن فهم مشترک از مسائل می‌پردازیم.

 

آخوندی  با بیان  این که همواره سعی داریم به سمت یادگیری و انتقال تجارب کارآمد بین تمامی بخش ها و استان‌های کشور در ستاد برویم خاطرنشان کرد: نمونه‌های مطرح شده، نمونه‌های بسیار موفقی بوده‌اند. اصلی ترین نکته‌ای که در ستاد به دنبال آن هستیم این است که بگوییم همه دانش‌آموز بوده و قصد داریم از یکدیگر یاد بگیریم. ما به این مسئله اعتقاد داریم که جلسات ستاد بازآفرینی همه جلسات یادگیری به شمار می‌روند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها