mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۱۳ - ۱۲ دی ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۹۱۷
تعداد بازدید: ۲۰۸۲
ریییس بنیاد مستضعفان در نشست رسانه ای خبرنگاران
مهندس سعیدی کیا در نشست خبری روز گذشته با خبرنگاران رسانه های گروهی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در مورد روند اجرای طرح راهبردی کوچک سازی بنیاد مستضعفان و اعتبارات محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان توضیحات کاملی ارایه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در این باره توضیح داد : حدود 75 درصد طرح راهبردی کوچک سازی بنیاد  انجام شده  ، 22 هلدینگ بنیاد به 11 هلدینگ تقلیل پیدا کرده است ، ادغام شرکت ها را تقریبا انجام دادیم  و به جز یک مورد که آن هم به توصیه شورای تامین استان محل استقرار شرکت با تعویق  موقت در ادغام مواجه شده است .

 

مهندس سعیدی کیا تصریح کرد:  تقریبا 70 درصد عملیات فروش واحد های پیش بینی شده درطرح چابک سازی بنیاد ازطریق برگزاری مزایده های قانونی و آیین نامه فروش مصوبه هیات امنای بنیاد به پایان رسیده که از جمله ان ها می توان به  قند قزوین ، قند شهرکرد و یکی از شرکت های  خدمات مشاوره  اشاره کرد و همچنین فرایند انحلال حدود 70 درصد از شرکت هایی  که قرار بوده منحل شوند به پایان رسیده و بقیه مراحل طرح چابک سازی با قوت در حال اجرا است .

 

30درصد سود بنیاد به محرومیت زدایی اختصاص دارد

 مهندس سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان  در ادامه سخنان خود  تصریح کرد  در مورد اعتبارات  بخش محرومیت زدایی در گذشته حداکثر 8 درصد سود بنیادمستضعفان  در بنیاد علوی برای محرومیت زدایی  هزینه می شد اماهم اکنون  با مصوبه جدید  هیات امنا که  پیشنهاد مجموعه مدیریتی بنیاد مستضعفان بوده است  و در برنامه پنجم توسعه بنیاد  وهمچنین بودجه 1395 نیز  تصویب  شده  وانشا ا...  ادامه خواهد داشت ،  تا 30درصد سود بنیاد مستضعفان به عنوان اعتبارات محرومیت زدایی  توسط  بنیاد علوی  یکی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی   برای محرومیت زدایی هزینه می شود. 

رییس بنیاد مستضعفان خاطر نشان کرد : تخصیص این اعتبار دقیقاً بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری بوده که فرمودند اینجا را به معنی واقعی تبدیل به بنیاد مستضعفان کنید.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها