mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۴۲ - ۱۲ دی ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۹۱۹
تعداد بازدید: ۳۱۵۷
با تلاش 3300نفر در 130 کارگاه فعال
بهار سال آینده امکان تردد از تاثیر گذارترین قطعه آزاد راه تهران –شمال برای آسایش و آرامش مردم فراهم می شود.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ،معاون توسعه ساختمان  بنیاد مستضعفان در نشست مطبوعاتی  11 دی ماه ریاست بنیاد با خبرنگاران رسانه های گروهی در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه ایران در مورد میزان پیشرفت آزاد راه تهران شمال گفت :  برآورد می کنیم بهار سال آینده امکان تردد خودرو  از قطعه اول به طول 32 کیلومتر از تهران به شهرستانک  به عنوان تاثیر گذار ترین بخش مسیر آزاد راه فراهم شود.

 

مهندس خواجه دلویی معاون توسعه مسکن و انرژی بنیاد در مورد آزاد راه تهران – شمال توضیح داد:  آزاد راه تهران – شمال بر اساس بازنگری برنامه سال 1393  وتوافق مشترک با وزارت راه و شهر سازی طبق برنامه زمان بندی خوشبختانه  دقیقا پیش می رود.

 

 همانطور که اطلاع دارید این آزاد راه دارای چهار قطعه است  :  قطعه اول 32 کیلومتر از تهران شروع می شود تا شهرستانک که بیشترین اثر گذاری را در  مسیر آزاد راه دارد ، قطعه دوم  16 کیلومتر با یک تونل 6.5 کیلومتری در دل کوه البرز  ، قطعه سوم 46  کیلومتر و قطعه آخر هم 20 کیلومتر

 

وی در ادامه گفت :  قطعه چهارم در مرداد ماه سال گذشته پس از تکمیل ایمنی و آسفالت رویه به بهره برداری رسید . قطعه اول که مهمترین قطعهاز لحاظ تاثیر گذاری در طول آزاد راه است در حال حاضر 76 درصد پیشرفت دارد وطبق قولی که به مردم دادیم در بهار سال آینده امکان عبور خودرو در آن فراهم خواهد شد .

 

معاونت توسعه ساختمان  و انرژی بنیاد خاطر نشان کرد :  در حال حاضر 130کارگاه فعال در قطعه یک وجود دارد و 3300 نفر در آن  مشغول به کار هستند  و حدود 980 خودروی سنگین راه سازی در این قطعه فعالیت می کنند.

 

احداث بزرگترین تونل راهی کور در قطعه دوم

وی یاد آور شد : در قطعه دوم آزاد راه تهران شمال  پس از برگزاری مناقصه  رسمی  ، پیمانکاران دارای صلاحیت انتخاب شدند و مراحل عقد قرار داد در حال اجرا است  که  امیدواریم تا قبل از پایان سال قطعه دوم را هم تجهیز کارگاه وعملیات  اجرایی آن آغاز شود . وی ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی صورت گرفته   دو سال بعد از قطعه یک  طبق برنامه زمان بندی  بهره برداری از قطعه دوم آغاز شود

 مهندس خواجه دلویی با اشاره به احداث بزرگترین تونل مواصلاتی و راهی قابل تردد کشور به طول 6.5 کیلومتر با نام البرز در قطعه دوم گفت :  عملیات حفاری بیش از 50 درصد تونل شرقی البرز انجام شده و مناقصه حفاری  تونل غربی البرز برگزار شده  به گونه ای که برای اولین بار در کشور  با دستگاه های حفاری TBM با قطر 13 متر به صورت تمام مقطع حفاری این مسیر سخت و حساس  انجام شود  که پیش بینی می کنیم  انشا ا... تا بهمن ماه پیمکانکار آن انتخاب و برای عقد قرار داد معرفی شود .

 

فقط یک پیمانکار خارجی

معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان  با اشاره به توانمندی  متخصصان داخل کشور  گفت : در حال حاضر با محدود کردن پیمانکار چینی در  آزاد راه تهران – شمال 22  پیمانکار و مشاور مشغول به کار هستند ، که 21 پیمانکار ایرانی با تخصص و توان خوب و  یک مشاور ایتالیایی داریم  که وظیفه طراحی تونل البرز و نظارت بر مسیر و تونل ها را بر عهده دارد .

 

 

"مسیر آرایی" برای اولین بار در کشور

در ادامه مهندس سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان در تکمیل گزارش معاونت توسعه ساختمان بنیاد در رابطه با آزاد راه تهران – شمال  اضافه کرد : در آزاد راه تهران-  شمال برای اولین بار در کشور قرار داد  "مسیر آرایی و مبلمان آزاد راهی "  با یک شرکت منعقد شده است  تا تمام طول مسیر را زیباسازی و طراحی می کند .

وی تاکید کرد با توجه به اینکه این کار  برای اولین بار در کشور انجام می شود و امیدواریم اثرات مثبتی در بهبود رانندگی و کاهش تصادفات  و خسارات ها داشته باشد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد :  در مجموع  10مناقصه برگزار شده اخیر  برای  آزاد راه ,  شرکت های بنیاد مستضعفان مانند سایر شرکت های فعال بخش خصوصی در مناقصه شرکت کردند و هیچ فرقی یا امتیاز ویزه ای برای آنها و سایر شرکت ها قایل نیستیم  و از مجموعه 10 مناقصه تنها دو شرکت بنیادی در مناقصه برنده شده اند .

 

رییس بنیاد مستضعفان در انتها با اشاره مجدد به طول 6.5 کیلومتری تونل البرز این تونل را بزرگترین تونل مواصلانی کشور معرفی و ابراز امیدواری کرد که با به کارگیری تکنولوژی های جدید شاهد تجارب ارزنده در ساخت آزاد راه های کشور خواهیم بود و دومین تونل بزرگ کشور نیز در قطعه یک به طول 4.9 کیلومتر به نام تونل تالون در بهار 1396 افتتاح خواهد شد تا  آسایش و آرامش مردم با توان و تعهد  و تخصص تلاشگران این آزاد راه فراهم شود انشا ا...

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها