mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۵۳ - ۱۴ دی ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۹۲۹
تعداد بازدید: ۲۵۱۳
اعلام راهبرد اصلی شرکت " راه آهن شرقی بنیاد"
مدیرعامل شرکت راه آهن شرقی بنیاد وابسته به بنیاد مستضعفان گفت: این شرکت براساس برنامه توسعه پیش بینی شده تا سال 1397، برای توسعه ناوگان ریلی خود باید تعداد واگن ها را از 128 به 250 دستگاه واگن مسافری افزایش دهد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ، علیرضا شیخ طاهری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: اکنون این شرکت سالیانه بیش از یک میلیون و 300 هزار مسافر را در سطح کشور جابجا می کند و قرار است با دو برابر شدن ظرفیت ناوگان ریلی از سال 1395 تا 1397 سالیانه بیش از سه میلیون مسافر را در شبکه ریلی کشور جابجا کند.

 

وی افزود: بدین ترتیب سهم راه آهن شرقی بنیاد (بن ریل ) از بازار حمل و نقل ریلی کشور به 10 درصد خواهد رسید. شیخ طاهری با بیان اینکه به طور میانگین 85 درصد ناوگان ریلی این شرکت روزانه در خطوط سیر می کنند و این رکوردی در صنعت حمل ونقل ریلی است، گفت: وجود دو مرکز تعمیرات و نگهداری در تهران و مشهد سبب شده است واگن های این شرکت در خطوط ریلی کشور بدون هیچ مشکلی سیر کنند تا ضریب اشغال 80 درصدی قطارهای بن ریل در طول سال به صورت مستمر  ارتقا یابد.

وی تاکید کرد: سیاست ما در افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل ریلی استفاده از توانمندی های داخلی است و تاکنون این شرکت بیش از 50 واگن خود را از سازندگان داخلی تحویل گرفته و مابقی نیز به تدریج در سال 1396 به بن ریل تحویل خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت راه آهن شرقی بنیاد ( بن ریل ) یادآورشد: در صورتی که  بر اساس نیازسنجی های صورت گرفته  تولید برخی از واگن های این شرکت در داخل کشور میسر نباشد، ممکن است تعدادی از واگن های مورد نیاز راه آهن شرقی بنیاد از خارج وارد شود.

 شیخ طاهری افزود: میانگین عمر ناوگان مسافری این شرکت حدود 9.5 سال است، در حالی که اکنون متوسط سن ناوگان ریلی کشور به حدود 33 سال رسیده است. از طرفی اکنون 85 درصد واگن های این شرکت ریلی در حد نو هستند و 15 درصد ناوگان ما حدود 20 سال عمر دارند و براساس برنامه ریزی های انجام شده تعدادی از آنها برای تعطیلات نوروز 1396 در دست بازسازی قرار گرفته اند.

مدیرعامل شرکت بن ریل با بیان اینکه در فصل تابستان امسال بیش از 350 هزار نفر در مسیرهای مختلف با ناوگان این شرکت جابجا شدند، گفت: به طور میانگین سالیانه بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر مسافر با ناوگان ریلی این شرکت در مسیرهای داخلی از جمله تهران - مشهد و بالعکس جابجا می شوند.

 

هزینه سفر به مشهد ارزانتر از قیمت مصوب

 

شیخ طاهری بیان کرد: در حالی که قیمت بلیت برخی از قطارها در مسیر تهران - مشهد حدود 2 میلیون ریال است، این شرکت با مدیریت هزینه ها، قیمت بلیت خود را در این مسیر حدود یک میلیون ریال تعیین کرده است تا با ارایه خدمات کیفی مشابه، هزینه سفر برای مردم کمتر شود، چرا که افزایش کیفیت در قبال کاهش بهای بلیت یکی از مهم ترین استراتژی های این شرکت در راستای اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی است.

 

قرار دادی برای بهبود کیفیت خدمات

وی با اشاره به اهمیت ارایه خدمات مطلوب به مسافران شبکه ریلی کشور، یادآورشد: پس از دو دهه فعالیت، بن ریل استمرار و نهادینه شدن ارایه خدمات مطلوب را به مسافران در دستور کار خود قرارداده است و برای تحقق این مساله شرکت راه آهن شرقی بنیاد قراردادی یک ساله با شرکت راه آهن آلمان برای استانداردکردن و ارتقا کیفیت خدمات به امضا رسانده است تا خدمات این شرکت با برگزاری دوره های آموزشی و انتقال دانش فنی و تخصصی مطابق با استانداردهای بین المللی تحت لیسانس راه آهن آلمان بیش از پیش ارتقا یابد.

 

مدیرعامل شرکت راه آهن شرقی بنیاد با بیان اینکه با توجه به نظر سنجی های راه آهن جمهوری اسلامی ایران خدمات این شرکت به مسافران از کیفیت بالایی برخوردار بوده است، گفت: به همین علت این شرکت موفق شد نشان ملی کیفیت برتر سومین اجلاس مشترک توسعه کیفیت حمل و نقل، ساختمان و شهرسازی را نیز به خود اختصاص دهد.

 

شیخ طاهری با بیان این که ارایه خدمات منطبق با دانش جهانی همراه با کیفیت بالا و قیمت پائین بلیت، مهم ترین استراتژی ما در شرکت راه آهن شرقی بنیاد است، ابراز امیدواری کرد با برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز برای مهمانداران قطارهای این شرکت، همچنان بتوانیم در توسعه خدمات خود به مردم عزیزمان گام های اساسی برداریم.

 

گفتنی است  پیش از این رییس بنیاد مستضعفان  در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود با اشاره به فعالیت های شرکت راه آهن شرقی بنیاد در حوزه ریلی کشور گفت: فعالیت ما در حوزه ریلی کشور توسعه خواهد یافت و گسترش فعالیت های ما در این بخش از برنامه های مهم توسعه بنیاد است، زیرا معتقدیم باید با افزایش سرمایه گذاری ها در این بخش و ارتقا کیفیت خدمات، هزینه های سفر در حوزه ریلی برای مردم کاهش یابد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها