mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۳۳ - ۱۸ دی ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۹۵۰
تعداد بازدید: ۲۶۷۷
مهندس محمد سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان :
رییس بنیاد مستضعفان کشور گفت: مهمترین سیاست و رویکرد بنیاد مستضعفان محرومیت زدایی از مناطق مختلف، با مشارکت مردم است.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از خبرگزاری مهر ، محمد سعیدی کیا به همراه فریدون همتی استاندار قزوین روز پنجشنبه از دو واحد تولید گلخانه و مواد بهداشتی در قزوین بازدید کرد و در جریان فعالیت های این واحدها قرار گرفت.

مهندس سعیدی کیا در این بازدیدها گفت: با مشارکت مردم می توان در محرومیت زدایی کارهای مهمی را انجام داد و به عمران مناطق کمک کرد.

وی افزود: ترویج فرهنگ خدمت به محرومان در کنار حفظ عزت و کرامت انسانی از رسالت های بنیاد مستضعفان است و این نهاد در مسیر کمک به مردم، توانمند سازی و ارایه راهکارهای تامین زندگی آنها گام برمی دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور یادآورشد: نگاه به محرومین برای رفع استضعاف، حفظ عزت نفس و کرامت انسانی، تمرکز در امور گروههای اجتماعی مناطق محروم، ترویج فرهنگ خدمت به محرومان از رسالتهای اساسی این بنیاد است.

سعیدی کیا افزود: توسعه و پیشرفت جوامع می بایست با محور مردم باشد تا به نتایج خوبی برسیم.

 

 

توسعه اقتصادی بدون مشارکت مردم محقق نمی شود

سعیدی کیا در بازدید از یک مجتمع پرورش گل در شهرستان آبیک اظهارداشت: متاسفانه تاکنون  رویکرد ما به توسعه گلخانه ها در کشور یک نگاه سخت افزاری بوده در حالیکه باید به سمت استفاده از توان فنی و دانش تخصصی در این حوزه جلو برویم.

وی افزود: آموزش نیروی انسانی و استفاده از آخرین دستاوردهای علمی از مهمترین موضوعاتی است که باید در توسعه گلخانه ها مورد توجه قرار گیرد.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور تصریح کرد: استفاده ازدانش فنی بالا می تواند مجتمع گلخانه ها را اقتصادی کند.

 

وی گفت: رونق اقتصادی و ایجاد تحول در فعالیت های کشاورزی بدون تکیه به مردم و جلب مشارکت آنهاامکان پذیر نیست و همه تلاش مدیران و مسئولان باید بسترسازی برای مشارکت مردم در اجرای طرح های اقتصادی و تولیدی باشد.

 

این مجتمع پرورش گل رز با ۵۴۰۰ مترمربع با ۱۷ میلیارد ریال سرمایه گذاری راه اندازی شده و هم اکنون با تولید ۴۰ نوع گل رز، سالانه یک میلیون شاخه گل تولید و رورانه بازارهای داخلی و خارجی می کند.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: