mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۴۶ - ۱۸ دی ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۹۵۲
تعداد بازدید: ۲۰۱۰
توزیع هدایای رهبر معظم انقلاب در بین دانش آموزان دختر و پسر عشایری سلماس با موفقیت در شهرستان های خوی و سردشت به پایان رسید.

توزیع هدایای رهبر معظم انقلاب از طریق بنیاد علوی  مجری طرح های محرومیت زدایی بنیادمستضعفان با حضور مسوولان استانی و شهرستانی در بین دانش آموزان دختر و پسر عشایری سلماس با موفقیت  در شهرستان های خوی و سردشت به پایان رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  رئیس اداره آموزش و پرورش عشایری آذربایجان غربی در آئین افتتاحیه توزیع این هدایا گفت: ارزش هدایای مقام معظم رهبری که در بین 2 هزار دانش آموز عشایری این شهرستان ها توزیع می شود، افزون بر 27 میلیارد ریال و شامل مانتو، شلوار، کفش و انواع لباس است.

 

به گفته علی اکبر صمیمی امسال حدود 18 هزار دانش آموز در بیش از 300 مدرسه مناطق محروم و کم برخوردار آذربایجان غربی از هدایای رهبری بهره مند می شوند.

 

وی با اشاره به اینکه هدایای توزیع شده نسبت به سال گذشته 10 برابر افزایش دارد، افزود: 9 هزار و 330 نفر از این دانش آموزان، پسر و 9هزار نفر دختر هستند.

 

وی بیان کرد: در سال گذشته علاوه بر پوشاک برای 2 هزار و 350 دانش آموز مناطق عشایری استان، کتاب های آموزشی نیز از طرف بنیاد علوی در اجرای یک طرح محرومیت زدایی و توانمند سازی دانش آموزان مناطق کم برخوردار منطقه   توزیع شد که پیش بینی می شود این رقم طی سال جاری به بیش از 10 برابر افزایش یابد.

 

مدیر آموزش وپرورش سلماس نیز گفت: در این شهرستان چهار هزار و 150 نفر از دانش آموزان دختر و پسر مقاطع ابتدایی و دوره اول متوسطه از هدایای مقام معظم رهبری برخوردار شدند.

 

رسول موسی زاده افزود: این طرح ارتقای سطح علمی دانش آموزان، رفع محرومیت فرهنگی از مناطق کم برخوردار و ایجاد بستر مناسب برای ورود دانش آموزان این مناطق به مقاطع بالاتر را در پی دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: