mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۳۹ - ۲۶ دی ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۹۷۱
تعداد بازدید: ۱۶۴۰
سبدهای تغذیه با هماهنگی بنیاد علوی بین زنان باردار در شهرستان منوجان توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از خبرگزاری فارس ، مهری علی‌آبادی کارشناس بهداشت خانواده  در نشست بهداشتی ویژه بانوان در این شهرستان اظهار کرد: زن باردار باید خود سالم باشد تا بتواند فرزندی سالم تحویل جامعه دهد، در همین راستا بیش از 10 سال است که در اجرای یک طرح حمایتی بنیاد مستضعفان در مناطق کم برخوردار کشور ،  سبدهایی بین مادران چهار ماه به بعد بارداری هر دو ماه یک بار توزیع می‌شود.

 

این کارشناس بهداشت خانواده با اشاره به اینکه سبدهای تغذیه با پشتیبانی بنیاد علوی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان  تهیه و توزیع می‌شود، گفت: سبدهای تغذیه بین مادرانی که BMI آنها پایین و سطح مالی خوبی ندارند، توزیع می‌شود.

 

علی‌آبادی اظهار داشت: پوشش 300 نفری زنان باردار هر دو ماه یک بار در شهرستان منوجان صورت می‌گیرد و همچنین قرص آهن برای دختران نوجوان در مدارس دخترانه شهرستان به‌صورت هفتگی توزیع می‌شود.

 

وی از توزیع مکمل ویتامین D برای زنان میانسال در کنار سبد تغذیه خبر داد و گفت: در گذشته شناسایی زنان میانسال و سالمند و مراقبت از آنها به‌خوبی صورت نمی‌گرفت، چراکه فرم مشخصی وجود نداشت، اما اکنون حدود سه سال است با ایجاد فرمی از طرف وزارتخانه مراقبت از زنان میانسال و سالمند به‌خوبی صورت می‌گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها