mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۵۱ - ۲۶ دی ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۹۷۳
تعداد بازدید: ۳۱۴۵
فاز اول کارخانه آلومینیوم کاوه با امکان تولید پروفیل در بهمن ماه امسال به مرحله ای بهره برداری خواهد رسید البته با این پیش شرط که برق موردنیاز کارخانه توسط برق منطقه ای فراهم شود.

 سیدعباس حسینی مدیرعامل کارخانه آلومینیوم سازی کاوه خوزستان گفت : فاز اول این کارخانه که تولید پروفیل است انشاالله این آمادگی را دارد که در بهمن ماه امسال به مرحله ای بهره برداری برسد البته با این پیش شرط که برق موردنیاز کارخانه توسط برق منطقه ای فراهم شود.

مدیر عامل کارخانه آلومینیوم کاوه خوزستان افرود:  همکاران اینجانب از مهندسین تا کارگران گرفته شبانه روز در حال تلاش هستند تا به وعده خود به مردم عمل کنند و کارخانه را در موعد مقرر راه اندازی کنند.

بعد از فاز اول هدف ما راه اندازی فاز دوم این کارخانه است که در این فاز تولید بیلت صورت خواهد گرفت، تولید بیلت حلقه مفقوده زنجیره تولید آلومینیوم در کشور می باشد. البته ما از برنامه کلنگ زنی فاز دوم۱۴ % جلوتر هستم و بخشی از کار را انجام داده ایم.

وی با اشاره به اینکه علت این سرمایه گذاری کلان نگاه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در جهت محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال و توسعه پایدار در این منطقه بوده است گفت : با توجه به مصرف روزافزون آلومینیوم در صنایع مختلف در صورت تولید با کیفیت، این منطقه به یک قطب صنعتی آلومینیوم تبدیل خواهد شد در این پروژه همه چیز تخصصی و کارشناسی انجام شده است و تمام تلاش خود را داشته ایم که کارها با استاندارد کامل و۱۰۰% انجام شود که در نهایت به تولید درجه یک دست پیدا کنیم.

مدیرعامل آلومینیوم ادامه داد: تمام هدف ما توسعه و رشد منطقه بوده است که با همین نگاه و دیدگاه بوده که از تمام ظرفیت های موجود استفاده کرده ایم، به طور مثال برای انجام کارها از پیمانکاران بومی استفاده کرده ایم اگر چه در ابتدا مشکلاتی بود و شاید برخی از پیمانکاران بومی از آن تجربه لازم و کافی برخوردار نبودند اما امروز خوشحالیم که این پیمانکاران می تواند کارهای بزرگ تری رابه عهده بگیرند و به بهترین شکل ممکن انجام بدهند. به طور متوسط از آغاز پروژه تاکنون روزانه ۱۵۰تا۲۰۰ نفر در غالب فعالیت های مختلف مشغول به کار بوده اند.

 

نتیجه آزمون به زودی اعلام می شود

سید عباس حسینی اظهار داشت: در فاز اول این کارخانه ۱۵۰تا۲۰۰نفر جذب خواهند شد که طبق قول وقراری که با شهروندان نجیب مسجدسلیمان گذاشته ایم صدرصد این نیروها بومی خواهند بود و آزمون جذب آنان هم در ۱۳ آبان ماه توسط سازمان سنجش برگزار شد و نتیجه این آزمون هم بزودی اعلام خواهندشد و  همان طور که قبلاً مطرح کرده ایم کارخانه آلومینیوم به واسطه صنایع پایین دستی اش می تواند گامی موثر در جهت ایجاد اشتغال جوانان این منطقه برداشته باشد.

 

سید عباس حسینی تاکید کرد : ۶۹محصول را از بین صنایع پایین دستی صنعت آلومینیوم که با سرمایه قابل دسترسی می توان در جوار این کارخانه راه اندازی کرد شناسایی کرده ایم. به همین منطور تیمی را پای کار آوردیم که طرح توجیهی ،میزان سرمایه مورد نیاز و در نهایت بازار مصرف، میزان تولید و سود حاصل آن را به تصویر بکشند و در همین خصوص کتابچه و پکیجی آماده کرده ایم که در اختیار جوانان و سرمایه گذاران قرار خواهیم داد.

 

مدیرعامل کارخانه آلومینیوم سازی بیان کرد: با سرمایه ای حدود یک میلیارد می توان یکی از صنایع پایین دستی این صنعت را راه اندازی کرد،البته اگر زیرساخت ها از طرف دولت مهیا شود این میزان آورده خیلی کم تر خواهد شد.

 

اهمیت صنایع پایین دستی بانک انرژی

اگر صنایع پایین دستی راه اندازی شود آن وقت توانسته ایم به آن هدف بنیاد ونظام یعنی رفع محرومیت و توسعه واشتغال پایدار دست یافته باشیم. به ازای تولید یک تن آلومینیوم قابلیت ایجاد دو شغل وجود دارد و به ازای هرشغل در آلومینیوم ۴ شغل دیگر در اقتصاد می تواند شکل بگیرد.

 

آلومینیوم معروف است به بانک انرژی،سود آوری آن از صنعت های دیگر خیلی بیشتر و به صرفه تر است،امروز تولید آلومینیوم در آمریکا و اروپا کمتر شده وبه سمت خاورمیانه سوق پیدا کرده است برخی از کشورهای هم جوارما از جمله  عربستان،قطر،امارات وحتی بحرین درحال قبضه کردن تولید بیشتر این صنعت می باشند . امروزه، در کشور ما تنها ۳۵۰ هزار تن درسال تولید آلومینیوم داریم که این میزان تولید در مقابل نیاز داخلی ومعرف جهانی ناچیز است.

 

نرخ مصرف آلومینیوم در دنیا بسیار بالاست ودر صنعت های فراوانی ازجمله هوا- فضا- خودرو – ساختمانی الکترونیکی دارد. در فاز اول اکستروژن تولید پروفیل را داریم و در فاز بعد تولید بیلت را خواهیم داشت برای فاز دوم با یک شرکت معتبر اروپایی(اتریشی) هرت برت قرار دادمان را نهایی کرده ایم برای اجرای فاز دوم از سمت بنیاد هیچ مشکلی وجود ندارد فقط زیر ساخت ها خصوصاً تامین برق مورد نیاز تاکنون روی زمین مانده است.

 

انشالله با حمایت مسئولین شهری خصوصاً جناب فرماندار، نماینده و امام جمعه محترم و جناب دکتر شریعتی استاندار محترم که بسیار علاقمند هستند این پروژه به بهترین شکل ممکن خود به نتیجه مطلوب برسد نه تنها فاز اول بلکه فاز دوم که تولید بیلت است را به سر انجام خواهیم رساند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها